Kalendarz na nowy rok

Kalendarz 2021 jest stałym elementem codzienności dla wielu osób. Co takiego w sobie ma, że ludzie tak chętnie po niego sięgają i z końcem roku już myślą o zakupie nowego? To przede wszystkim świetne narzędzie organizacji czasu, które sprawdza się zarówno zawodowo jak i prywatnie. Do tego może być modnym dodatkiem. Ogromnym atutem jest to, że można wybrać dowolny kształt, kolor i zawartość, bo rynek pęka w szwach, a półki w księgarniach uginają się od ich ciężaru. Jakie kalendarze 2021 wybrać?

Jaki kalendarz wybrać na kolejny rok?

Najpierw warto zastanowić się jaki kalendarz będzie dla nas najlepszy. Dobrze jest zastanowić się czy ten, którego używaliśmy w ubiegłym roku zdał egzamin. Jeśli tak, po prostu trzeba wybrać kolor i przepisać najważniejsze informacje. Jeśli jednak jest to nasz pierwszy kalendarz od lat lub  w ogóle w życiu, warto przeanalizować swoje potrzeby. Pytania, które warto sobie zadać:

  • czy będę nosić kalendarz ze sobą?
  • czy będę dużo zapisywać?

Te dwa pytania determinują wiele kwestii w sprawie wyboru kalendarza 2021.

Jeśli kalendarz będzie stał na stole lub biurku, wystarczy nam wersja biurkowa – nie ma tam za dużo miejsca, ale znajdzie się go na tyle żeby zrobić krótką notatkę. Jeśli rozmiar jest zbyt mały, można zdecydować się na wersję ścienną. Jeśli jednak kalendarz będzie nam nieustannie towarzyszył w torbie lub aktówce, odpowiedni będzie zakup wersji książkowej. Wiąże się z nią pytanie drugie, które powoduje kolejne dzięki którym wybór odpowiedniej wersji będzie łatwiejszy. Czy dni tygodnia powinny być oddzielnie czy na jednej stronie? Czy potrzebne jest miejsce na dodatkowe, rozwinięte notatki? Oczywiście im większa potrzeba miejsca. Tym większy i grubszy będzie kalendarz, warto o tym pamiętać w przypadku jeśli będzie on stanowił część codziennie przenoszonych rzeczy. Kwestie estetyczne również nie są bez znaczenia. Odpowiednia jakość i grubość papieru może uprzyjemnić użytkowanie.

Kalendarz z przesłaniem

Dla osób, które lubią maksymy i pozytywne hasła również nie brakuje pozycji na rynku. Można zakupić kalendarz bogaty w złote myśli, które mają na celu mobilizację i zbudowanie pozytywnej energii. Są również takie, które mają piękne ilustracje nawiązujące do konkretnych okresów w historii lub produkcji filmowych czy książkowych. Wiele firm posiada kalendarze z danym bohaterem. To dobry sposób aby nauczyć dziecko, że korzystanie z kalendarza jest przyjemne i pożyteczne. Ulubiona postać na każdej stronie sprawia, że dzieci chętniej wybierają taką formę. Dla najmłodszych warto zostawić nieco miejsca na codzienne przemyślenia.

Zima zdjęcie autora freepik - pl.freepik.com